W sprawie prowadzonej przez naszą kancelarię przeciwko BNP Paribas Polska S.A. Sąd zwolnił naszego Klienta z obowiązku płacenia rat przez czas trwania procesu! W ten sposób zabezpieczył nasze żądanie, by umowę kredytu „frankowego” uznać za nieważną. Chodzi o umowę tzw. „denominowaną”.

Cieszymy się wraz z naszym Klientem, a „frankowiczów” uczulamy, aby nie podejmowali pochopnie decyzji o aneksowaniu umów kredytowych ze względu na pogorszenie swojej sytuacji finansowej wskutek epidemii SARS-CoV-2.

„Tarcza Antykryzysowa” nie osłoni konsumentów obarczonych kredytami we frankach szwajcarskich. Nie ma w niej bowiem żadnych przepisów dotyczących takich kredytów. Zawiera dość niejasny przepis (art. 31 f), który dotyczy zmian w umowach kredytów zawartych przez przedsiębiorców. „Tarcza” nie będzie więc naszym orężem w potencjalnej batalii sądowej z bankiem w sprawie „frankowej”.

Osoby zainteresowane konsultacją w sprawie kredytów indeksowanych lub denominowanych we frankach szwajcarskich, bądź rozważające wystąpienie do sądu w takiej sprawie, zapraszamy do kontaktu.

sekretariat@adwokat-radca.eu